Voda - Zdrava vyziva

ZDRAVÁ VÝŽIVA
podle knih Dr. Normana W. Walkera, D.Sc. 1886 - 1985
Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

Voda

Zdraví

Zažívací pochody jsou pochody životně důležité, ve kterých hraje voda významnou roli. Zažívací šťávy v těle obsahují víc jak 98% vody. Tato voda se musí neustále obnovovat. Všeobecně ztrácí člověk asi 4 litry vody za 24 hodin.

Voda je složená z chemických prvků a jediná cesta, jak jim dodat živou silu, vede přes rostlinnou říši. Chemické látky z nerostné říše jsou mrtvé a anorganické. Jestliže je však příroda rozpustí a rostliny absorbují, stanou se vitálními, a tím organickými. Zpracovávání ovoce a zeleniny horkem nebo průmyslově promění organické látky zpět v jejich anorganický stav, bez života. To platí i o vodě.

Voda je vždycky anorganická, ať teče z vodovodu, z pramene, padá z nebe jako déšť nebo je destilovaná. (Viz také moji knihu „Voda vám může zničit zdraví“.) Jestliže s ní zaléváme rostliny, přijmou ji a voda se stane organickou. Prvky, ze kterých je původní voda složená, se rozštěpí a rostlina je uloží do vlákniny.

Z tohoto důvodu je syrová šťáva z jakéhokoliv ovoce nebo zeleniny ta nejlepší voda, kterou máme k dispozici.

Jestliže tuto vodu extrahujeme, dostaneme šťávu, ve které jsou obsaženy ostatní látky, které byly v zelenině nebo ovoci. V tomto přirozeném stavu jsou organické.
Voda balená ČR

Pozor! Většiná balených vod prodávaných v PET lahvích v ČR obsahují škodlivé chemikálie, které v nich nesmí být, a to i ty kojenecké! Jde o nepovolený obsah pesticidů, dusitanů a dusičnanů! Z chemického rozboru 36 druhů balených vod prodávaných v ČR ke konci srpna 2020 vyšly pozitivně, tedy neškodně, pouze dvě balené vody. Viz obrázky níže.

Tip: Vybírejte recepty kliknutím na
Napište mi!
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky