Zdrava vyziva

ZDRAVÁ VÝŽIVA
podle knih Dr. Normana W. Walkera, D.Sc. 1886 - 1985
Přejít na obsah

Hlavní nabídka:
Norman W. Walker nebo zdraví prostřednictvím syrové zeleninové nebo ovocné šťávy.


Dr. Norman Walker nebo Norman Wardhaugh Walker (narozený 4. ledna 1886, zemřel 6. června 1985) byl jedním z prvních, kdo se zajímal o spotřebu syrové zeleninové a ovocné šťávy jako motoru zdraví. Byl přesvědčen, že konzumace syrové zeleniny a čerstvých ovocných šťáv umožní léčit onemocnění, udržovat dobré zdraví a výrazně zvyšovat lidskou životnost. Byl jedním z prvních, který zdůraznil vztah mezi konzumací ovocných a zeleninových šťáv a zdravím. Napsal několik knih o tom, jak žít zdravým životem prostřednictvím výživy. Vytvořil recepty na čerstvé šťávy pro boj s nemocemi. Byl vynálezcem horizontálního odšťavňovače, který se dodnes prodává. Jeho zvláštností je pomalé drcení zeleniny a ovoce, aby se zabránilo jejich zahřívání, a tím ztrátě živin, vitamínů, a hlavně živých enzymů.

Norman Walker žil téměř 100 let (99 let) a pil čerstvou šťávu denně. Pro Dr. Norberta Walkera, který měl velmi dobré znalosti o lidském těle, a zejména o tlustém střevě, je tlusté střevo orgánem lidského těla, kde se hraje o všechno: nemoc nebo dobré zdraví. Když je tlusté střevo nemocné, ovlivňuje tento stav ostatní orgány lidského těla a zvláště ve střevech, v sídle imunitního systému, a tedy má přímý vliv na naše zdraví. Podle Dr. Norman Walkera, pokud je střevní průchod špatný, pokud stolice kvasí v tlustém střevě, toxiny přecházejí do krve a způsobují nám nemoci.


Dr. N. W. Walker mimo jiné v jedné ze svých knih píše:

Podle mého mínění můžete získat mnoho tím, že kupujete jen nejlepší zeleninu, nejlepší salát a ovoce. Přesto, že je to drahé, má malé množství nejlepší kvality větší výživnou hodnotu než vysušené nebo jinak méněhodnotné zboží. Při dnešních možnostech transportu a chlazení sotva najdeme důvod, proč bychom neměli mít ke každému jídlu dostatek čerstvé syrové zeleniny, salátů a ovoce a proč by neměly tvořit hlavní část našeho jídla. I když jsou dražší a v určitých ročních obdobích vzácné, měli bychom myslet na to, že malé množství syrové potravy má mnohem větší výživnou a regenerující hodnotu než velké množství vařené potravy. Ta první obnovuje buňky a tkáně a dodává tělu život, zatímco ta druhá jen „naplňuje žaludek“ a nemá regenerační schopnost. Zachováte sice život, ale tělo se pomalu rozpadá.

Až na několik výjimek můžeme každou zeleninu a ovoce, které ze zvyku vaříme, jíst v syrovém stavu. Které důležité chemické účinné látky obsahují, uvádím v následujícím seznamu. Kde se udává obsah vody, bílkovin, sacharidů a tuků, vztahuje se uvedené procento na celou syrovou potravinu. Kde se udávají minerály a soli, vztahuje se uvedené procento na syrovou potravinu bez vody ...Jak pomoci tomuto webu?


Platbou na účet 670100-2200299560/6210.

Pomozte k provozování tohoto webu zasláním finančního příspěvku! Informace na této webové stránce jsou pro návštěvníky zdarma! Peníze z příspěvků jsou využívany k provozování veřejných webových stránek domény czeucz.cz. Podpořte dobrou věc! Webová stránka "Zdravá výživa" je průběžně doplňována tak, aby vám poskytovala co nejvíce informaci pro váš zdravý životní styl, k zachování vynikajícího zdraví, prodloužení vašeho života a mladistvému vzhledu. Připravuje se rozšíření o webovou stránku o zappingu, který je podle mých zkušeností k zachování zdraví a léčbě virových a jiných nemocí také velmi prospěšným vynálezem. Mohu váš ujistit, že virové infekce  Covid 19 se s tímto jednoduchým přístrojem nemusíte obávat. Léčba již byla vynalezena!

Cítím se skvěle. Klikněte na "Napište mi" a sdělte mi vaše dotazy, náměty a hlavně vaše zkušenosti k této stránce, o které byste se rádi podělili s ostatními. Příspěvky budou s vašim souhlasem na této stránce zveřejňovány při zachování vašeho naprostého soukromí a ilegality a vždy bez jakýchkoliv vašich osobních či jiných údajů! Těším se na vaše příspěvky k této webové stránce! Díky za vaší finanční podporu! Admin

Novinky - voda balená kupovaná v ČR

Pozor! Většiná balených vod prodávaných v PET lahvích v ČR obsahují škodlivé chemikálie, které v nich nesmí být, a to i ty kojenecké! Jde o nepovolený obsah pesticidů, dusitanů a dusičnanů! Z chemického rozboru 36 druhů balených vod prodávaných v ČR ke konci srpna 2020 vyšly pozitivně, tedy neškodně, pouze dvě balené vody. Viz obrázky VODA


Tip: Vybírejte recepty kliknutím na
Napište mi!
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky