Dr. Norman W. Walker - Zdrava vyziva

ZDRAVÁ VÝŽIVA
podle knih Dr. Normana W. Walkera, D.Sc. 1886 - 1985
Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

Dr. Norman W. Walker

Životopis a jiné

Norman W. Walker

Životopis

Dr. Norman Wardhaugh Walker (4.1.1886 - 6.6.1985) byl britský podnikatel a průkopník pití zeleninových a výživy pro zdraví. Obhajoval pití zeleninových a ovocných šťáv pro obnovení a udržení zdraví. Navrhl vlastní konstrukci odšťavňovače Norwalk, který se vyrábí a prodává dodnes (Norwalk Hydraulic Press Juicer).

Je hodný pozornosti nejméně ze tří důvodů. Je autorem šesti knih vydaných mezi léty 1937-1978. Je vynálezcem důležitého a inovativního domácího odšťavňovače, který se dodnes vyrábí. Byl průkopníkem raw potravin, džusů a šťáv a vegetariánských hnutí, z nichž každý se během let vyvinul co do velikosti a rozsahu.

V souvislosti s jeho knihami se od roku 2006 objevují mylná prohlášení, že se dožil fenomenálního věku – čísla se různí - 109, 113, 116, 118 či dokonce 119 let. Několik oficiálních zdrojů, a dokonce americká databáze úmrtních záznamů US Social Security Death Index a jeho shodně náhrobek udávají, že se dožil 99 let.

Narodil se v italském Janově baptistickému duchovnímu ze Skotska Robertu Walkerovi a Lydii Maw Walkerové jako druhý ze šesti dětí, které se dožily dospělého věku. Jako mladý muž objevil moc zeleninových šťáv, když se zotavoval ze zhroucení v rolnickém domě na francouzském venkově. Když pozoroval ženu v kuchyni, jak škrábe mrkev, všiml si vlhkosti pod slupkou. Zkusil ji rozemlít a vypil svůj první pohár.

V roce 1910 následoval rodiče a sourozence do USA, opustil Anglii a přestěhoval se do New Yorku, kde vystřídal různá zaměstnání (ačkoli v imigračním dotazníku je uvedl jako natěrač). Ačkoli se nikdy neobjevil při oficiálním sčítání obyvatel, on a jeho žena Margaret byli sečtení během sčítání v roce 1915 a 1925, kde měli jako místo narození uvedenou Itálii a jako jeho zaměstnání domovní správce, resp. reality.

S Margaret Bruce Olcottovou se oženil 11.6.1913, která zemřela v listopadu 1970. O rozvodu není žádný záznam, nicméně v archivech je uvedena pozdější svatba s Helen Ruth Kerbyovou. Neexistuje žádný záznam, že by měl děti. 22.11.1918 dostal americké občanství.

Později se přestěhoval na Long Beach v Kalifornii. Otevřel si Juice bar a nabízel i donášku domů. Kolem roku 1930 měl již řadu receptů na šťávy pro různé obtíže. Věřil, že vyčištění střev šťávami je klíčem ke zdraví.

Byl jeden z nejvýznamnějších lékařů zabývajících se zdravím a výzkumem výživy v USA. Jeho knihy byly vzorem mnohým lékařům, vědcům a autorům. Odhalil tajemství dlouhého, zdravého, tvůrčího života (který sám žil), a nabízel vám prostřednictvím svých knih podílet se na tomto krásném snu.

Dr. Walker napsal poslední knihu ve svých 94 letech. Až do své smrti v roce 1985 byl nesmírně činný. Dožil se 99 let. I v tomto věku se věnoval domácím pracím a zahrádkařil. I přes vysoký věk jezdil na kole. Přežil své kritiky a posměváčky. Dnes jej řadíme mezi průkopníky přirozené životosprávy.

Více jak 70 let se snažil svými výzkumy ukázat, jak mohou žít lidé déle a zdravěji. On sám byl příkladem toho, jak se může dosáhnout kvetoucího zdraví správným myšlením, správnou výživou a správnou péčí o tělo.

Tisíce lidí se přesvědčilo o metodě Dr. Walkera vyléčit pomocí čerstvých zeleninových šťáv i "nevyléčitelné" nemoci. Ve světě je známý jako "The Juiceman" (juice = šťáva).

Zdraví nezávisí na věku. Dr. Norman Walker dokázal svou více jak sedmdesátiletou činností ve zdravotnictví a na úseku výživy, že dobré zdraví a dlouhý život mohou jít ruku v ruce.

Teprve dnes objevují někteří pokrokoví lékaři a odborníci ve výživě pravdy, které dr. Walker během svého života poznal a objasnil. Dr. Walker byl sám živým dokladem toho, že se dá dosáhnout zdravého, dlouhého života správnou výživou, duševní vyrovnaností a hygienou.

Programy dr. Walkera, týkající se výživy a zdraví, jsou jednoduché a lehce proveditelné. Nezakládají se na "zázračných dietách" nebo "revolučních" objevech".

Už na přelomu století se začal dr. Walker v Londýně zajímat o zdravější způsob života. Jako mladý muž se přepracoval a vážně onemocněl. Protože žádné "lékařské umění" nepomohlo, dal se dr. Walker novou cestou a uzdravil se. Od té doby věnoval všechen svůj čas výzkumu příčin zdraví a nemocí lidí, aby jim ukázal cestu k delšímu životu.

V roce 1910 založil dr. Walker v New Yorku NORWALK – laboratoř pro výzkum výživy a od té doby přispíval svými poznatky k prodloužení aktivního života. Jeho největším příspěvkem byl objev léčebné hodnoty ovocných a zeleninových šťáv, bylo to v roce 1930. Od té doby se nedají z amerických domácností a domácností v mnohých dalších zemích čerstvě vytlačené šťávy odmyslet. (Bohužel se dnes pijí skoro výhradně továrně vyrobené šťávy, které spíše škodí, než prospívají.)

Dr. Walker může být označen za nejzkušenějšího a nejproduktivnějšího vědeckého pracovníka na úseku výživy na světě. Uveřejnil v časopisech nespočetné publikace a napsal mnoho knih, ve kterých se můžete i vy seznámit s tajemstvím dlouhého života a dobré pohody.

Až ve vysokém věku řekl dr. Walker:

"Mohu říci po pravdě, že si nejsem svého věku vědom. Od té doby, co jsem dospěl, neměl jsem pocit, že stárnu, a mohu bez výhrady říci, že se dnes cítím vitálnější než ve svých 30 letech. Nemyslím na narozeniny a neslavím je. Ještě dnes jsem zcela přesvědčen, že se těším zářícímu zdraví. Vůbec mně nevadí říct lidem, jak jsem starý. jsem věkuprostý!"

Dr. Walker vedl své výzkumy a věnoval se své spisovatelské činnosti až téměř do své smrti v 99 letech. Svou poslední knihu "Jednoduchá kontrola váhy" napsal ve věku 94 let.Tip: Vybírejte recepty kliknutím na
Napište mi!
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky