Papája * - Zdrava vyziva

ZDRAVÁ VÝŽIVA
podle knih Dr. Normana W. Walkera, D.Sc. 1886 - 1985
Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

Papája *

Ovoce

Papája má pro své bílkoviny trávící substance obzvláštní cenu. Tím je schopna povzbuzovat chuť k jídlu a podporovat vylučování trávicích šťáv. Je to tropické ovoce, bohaté na sodík, hořčík, fosfor a síru, jejich obsah vody činí 87%.

Viz také "Šťáva z plodů papáji" niže pod obrázkem.

Šťáva z plodů papáji

Papája melounová je jednoznačně ovocný plod (ne zelenina). Donedávna byl tento plod prakticky neznámý, protože pochází z tropů.

Má tvar melounu nebo dýně (odtud také její druhý český název), a je-li zralý, může dosáhnout různé velikosti, která se pohybuje mezi jedním až třinácti kilogramy a více.

Zvláštní pozornost zaslouží vytlačená šťáva z papáji, obsahující papain, který má stejné trávicí vlastnosti jako pepsin v našem zažívacím procesu. Dále obsahuje fibrin (součást sražené krve), který sotva najdeme jinde než v lidském nebo zvířecím těle. Je žaludečními a pankreatickými šťávami lehce stravitelný a zvláště cenný při vnitřním i zevním srážení krve.

Zelená, nezralá papája má daleko více aktivního papainu než zralá (protože papain během zrání zčásti zaniká). Šťáva ze zelených plodů pomáhá v neuvěřitelně krátkém čase odstranit zažívací poruchy, žaludeční vředy i vábnější nemoci. Často jsem viděl, jak byla na ránu přiložena kašička z rozmačkané zelené papáji (i se slupkou) jako obklad a na druhý den, kromě jizvy, nebylo vidět nic. Ošetřoval jsem jeden prst, který byl nějakým strojem vážně rozdrcen. Přikládáním kašičky z papáji mohl být za dva až tři dny zase používán.

Šťáva, stejně jako zelené a zralé papáji jsou při většiny potíží našeho těla nepřekonatelné. Tímto plodem nás příroda skutečně obdařila tím nejlepším prostředkem nejen pro první pomoc, ale i proti vnitřním a zevním onemocněním.
Tip: Vybírejte recepty kliknutím na
Napište mi!
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky