Slaná dieta - meals

RECEPTY VÝBĚR
RECEPTY VÝBĚR
Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

Slaná dieta

Hubnutí
Dodržováním 4 pravidel zhubneme 5 kg za týden. Důležitý je příjem soli.

Pokud se snažíte zbavit přebytečných kilogramů, je nutné, abyste se o sebe starali s láskou a krmili se potravinami prospěšnými pro celý organismus. Dozvíte se, jak za krátký čas ztratit kilogramy navíc, bez zbytečných bolestí a odříkání.

Ne, nemusíme hladovět! Hlavní myšlenkou je očista těla a normalizace trávicích procesů. Při dosahování výsledků vám pomůže slaná voda. Sůl má projímavé účinky, pročišťuje střeva ve spojitosti s vodou, stimuluje všechny trávicí procesy v těle. Již po několika dnech si všimneme menšího obvodu v pase!


ČTYŘÍ PRAVIDLA:

1. Očista slanou vodou

Připravíme si slaný roztok. Jednu lžíci soli rozpustíme v 1 litru vody. Vypijeme 200 ml tekutiny na prázdný žaludek 30 minut před snídaní. Dvě a půl hodiny po snídaní vypijeme dalších 200 ml tekutiny. Toto pravidlo platí při všech jídlech během dne. Před a po obědě, před a po večeři … Je to možná neobvyklé i nechutné, ale výsledek bude stát za to.

Poznámka:
Doporučuje se růžová krystalická Himalájská sůl. Tato sůl je 250 milionů let stará a je jedinečně čistá. Růžový odstín získala sůl díky přítomnosti oxidu železa a hojnému obsahu minerálů (vápník, draslík, hořčík, železo, zinek, mangan, stopové množství jódu), které jsou pro tělo velmi snadno vstřebatelné, protože tyto minerály jsou přítomny v tzv. koloidní formě (mají vzájemně propojenou strukturu, usnadňující jejich absorpci). V rozporu s rozšířeným přesvědčením nezvyšuje tato sůl krevní tlak. Její schopnost regulovat vyváženost tekutin v těle jí dovoluje zároveň i stabilizovat krevní tlak na zdravých hodnotách. Růžová sůl je výborným prostředkem proti astmatu a alergiím. Má jedinečnou schopnost uvolňovat zahuštěné sekrety z plic a zastavovat nadměrnou vodnatou sekreci hlenu z nosu. Lze ji užívat také pro léčebné účely - působí totiž jako přírodní anti histamin (potlačující tvorbu a účinek histaminu, látky uplatňující se při vzniku alergií). Doporučuje se pít 2 až 3 sklenice vody s malým přídavkem růžové soli.


2. Odstranění kalorií

Během pitného režimu se nedoporučuje pít žádná čistá voda, čaj nebo káva. Pokud se přece jen rozhodnete vypít například ochucené latté, považujte to za samostatné jídlo. To znamená, že 30 minut před latté a 2,5 hodiny po latté vypijeme 200 ml slané vody.

Tímto postupem nebo systémem pití budete konzumovat méně jídla a v noci se nebudete zbytečně přejídat. Slaná voda pomůže vaším chuťovým receptorem lépe plnit svou funkci a vy budete prociťovat chuť jídla o něco intenzivněji. Touha na sladké a tučné pokrmy zmizí a vám se zachce konzumovat ovoce a zeleninu.

V důsledku "opilosti" slanou vodou se naučíte rozlišovat mezi tím, kdy jste hladoví a kdy žízniví, protože se často stává, že jíme, když chceme pít. Příčinou jsou škodlivé stravovací návyky a střevní neprůchodnost.


3. Malé množství kvalitního jídla

Když budete pít slanou vodu v souladu s výše uvedenými pravidly, začnete jíst mnohem méně najednou, jak jste byli zvyklí dříve. Samozřejmě důležité je nejen množství, ale i kvalitu snězených potravin.  Co budete jíst, pro maximální účinek? Ovesné vločky, pohankové těstoviny z tvrdé pšenice, vajec, ovoce, zeleniny, ořechů a luštěnin. Maso – co nejméně. V počátcích pití slané vody není vhodné jíst maso. To pomáhá vypláchnout důkladně zbylé droby a žaludek. Později bude naprosto dostatečné 100 g libového masa denně, například kuřecí. Pokud jde o mléčné výrobky, vhodný je pouze tvaroh, jiné se nedoporučují. Zelenou má sušené ovoce, ryby, cereálie a pečivo.


4. Odmítání škodlivých produktů

Slaná voda zabrání spotřebě škodlivých produktů, které jinak máme rádi. Chuť na toto špatné jídlo zmizí a nepřecpávat se je snadné.

Odmítáme v tomto období alkohol, sladké nápoje, jogurt a mléko. Po třech dnech pití zjistíte, že nepotřebujete k životu žádné koblihy, sendviče, pečivo, uzeniny a čokoládu. Tělo je nebude chtít.

Tak jako vždy, dokonce i slaná voda má své kontraindikace. Tato metoda by neměli zkoušet lidé s hypertenzí, protože sůl může vyvolat náhlý nárůst tlaku (proto je doporučována Himalájská sůl). Také je třeba, aby se této dietě vyhýbali lidé s gastritidou, vředy a ulcerózní kolitidou – sůl dráždí střeva a žaludek.


Po 2 týdnech pití slané vody se zbavíme všech přebytků. Po prvním týdnu uvidíme výsledek. Vyčistíme od škodlivin celé tělo. Po dietě nejdříve vypijeme pomalu vodu s citronem, abychom byli schopni si zvyknout na chuť.Tip: Vybírejte recepty kliknutím na
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky