Pleťová maska I - meals

RECEPTY VÝBĚR
RECEPTY VÝBĚR
Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

Pleťová maska I

Kosmetika Zdraví
Mladší za jedinou noc! Tato pleťová maska to prý dokáže.

O japonských ženách se často tvrdí, že vypadají mladě a krásně. Údajně za to vděčí po staletí tradovanému receptu, jehož základ tvoří rýže. A skutečně, po otestování tohoto rýžového receptu se zdá, že opravdu má na vzhled takový účinek, jaký se mu přisuzuje.

Omlazování vzhledu pokožky

Když dojde na omlazování vzhledu pokožky, rýže skutečně dělá malé zázraky. Sami se o tom nejlépe přesvědčíte, pokud si tuto masku vyrobíte a vyzkoušíte. Takže pojďme se nyní již blíže podívat na recept, který vám vyhladí vrásky a dodá vaší pokožce nový dech.


3 polévkové lžíce rýže, 1 polévkovou lžíci mléka, 1 polévkovou lžíci medu

 
Příprava a užívání masky z rýže

Uvařte rýži a přeceďte ji. Nechte si však i vodu, v níž se vařila, budete ji ještě později potřebovat. Uvařenou rýži smíchejte s teplým mlékem a medem. Dobře vše promíchejte.

Masku, kterou si takto připravíte, nanášejte vždy na čistou a suchou pokožku obličeje. Nechte ji následně na tváři zaschnout. Po 10 až 15 minutách masku sundejte a obličej si opláchněte vodou, ve které jste vařili rýži. Tato voda má totiž silné antioxidační účinky, hydratuje pokožku, stimuluje cirkulaci krve, pomáhá odstraňovat vrásky a také snižuje záněty.

Jak již titulek článku naznačuje, zcela stačí, pokud si tuto masku budete na obličej aplikovat jen jednou za týden. Je však vhodné si ji dělat pravidelně.


Jak rýže prospívá pokožce i tělu

 
Rýže je velmi bohatá na kyselinu linoleovou a skvalen. Obě tyto látky jsou silnými antioxidanty a k tomu navíc stimulují produkci kolagenu, který zpomaluje tvorbu vrásek. Kromě toho, skvalen z rýže chrání pokožku před škodlivými účinky nadměrného vystavení UV paprskům ze slunce. Rýže je také bohatým zdrojem vitaminu E a gama Oryzanolu. Ty jsou zase známé svou schopností chránit srdce a snižovat úroveň špatného cholesterolu v krvi. Bohužel, mnoho lidí mimo Japonsko zatím nezná tyto, dnes již i vědecky potvrzené, vlastnosti rýže.Tip: Vybírejte recepty kliknutím na
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky