Citron a olivový olej - meals

RECEPTY VÝBĚR
RECEPTY VÝBĚR
Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

Citron a olivový olej

Kosmetika Zdraví
Vymačkáme 1 citron do 1 lžíce olivového oleje a zapamatujeme si to do konce svého života.

Přírodní medicína získává v poslední době stále více na popularitě. Je to hlavně proto, že za poměrně málo peněz umožňuje léčit mnohé nemoci, a navíc bez negativních vedlejších účinků léků. Ukážeme vám návod na výrobu jednoho jednoduchého domácího přípravku skládajícího se jen ze dvou surovin, který má řadu léčebných účinků. Jediné, co potřebujete udělat, je zkombinovat olivový olej a citronovou šťávu.

Budete na to potřebovat přibližně 1 polévkovou lžíci olivového oleje a čerstvou šťávu z 1 citronu. Nalijeme je spolu do misky a lžičkou dobře vymícháme. A to je vše! Uvedenou směs si pak rozdělíme na 3 až 4 části a konzumujte v průběhu dne, nejlépe před jídlem na prázdný žaludek. Každý den si připravíme čerstvou směs.


Zdravotní přínosy směsi citronové šťávy a olivového oleje:


1. Odstraňuje zácpu
Tato kombinace pomáhá zvlhčit a promazat střevní výstelku a také aktivuje funkce žlučníku, což výrazně zlepšuje trávení. Obsahuje také množství antioxidantů, které stimulují vyplavování toxinů z těla.

2. Ochraňuje srdce
Olivový olej je bohatý na mastné kyseliny, které pomáhají zlepšovat cirkulaci krve a odstraňují nánosy cholesterolu z cév, čímž chrání vaše srdce. Uvedená směs také obsahuje mnoho vitamínů a látek, které v těle potlačují záněty. Jak je známo,  chronické  záněty  jsou  příčinou  většiny  vážných  onemocnění  jako cukrovka, vysoký krevní tlak či rakovina.

3. Udržuje zdravá játra
Když se cítíme oteklí, bez energie a unavení, je to obvykle tehdy, pokud máme v těle příliš mnoho toxinů. No a játra je hlavním detoxikačním orgánem, který zbavuje naše tělo většiny toxinů. Její zdraví je proto základem dobré tělesné kondice.

4. Potlačuje revmatické bolesti kloubů
Díky svým protizánětlivým účinkům je směs citrónu a olivového oleje výborným lékem  na  revmatické  problémy  a  artritidu.  Jednoduše  každý  den  ráno zkonzumujte 1 až 2 čajové lžičky tohoto přírodního léku a nepotrvá dlouho, dokud začnou vaše bolesti kloubů postupně mizet.

5. Zlepšuje kvalitu vlasů, nehtů a pokožky
Konzumace uvedené směsi má pozitivní vliv i na zlepšování kvality vašich vlasů, nehtů a pokožky. Chcete-li umocnit její účinky na nehty, pak kromě vnitřního užívání ji i přímo natírejte na nehty a nechte ji tam působit 5 až 10 minut. Vlasům zase pomáhá stát se pevnějšími, zdravějšími a lesklejšími. Působí i proti tvorbě lupů. Antiseptické vlastnosti citronů pomáhají léčit mnohé kožní problémy. Připravenou směs si jednoduše nanášíme na problémová místa a vyléčíme akné, ekzémy a jiné kožní problémy. V případě, že máte citlivější pokožku, do směsi použijte menší množství citronové šťávy.Tip: Vybírejte recepty kliknutím na
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky