Bramborový salát Fitness - meals

RECEPTY VÝBĚR
RECEPTY VÝBĚR
Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

Bramborový salát Fitness

Dietní jídla
680 g brambor uvařených a oloupaných (750 až 800 g syrových) varný typ A (salátové), 5 vajec, 100 g čerstvé mrkve, 100 g mraženého hrášku, 100 g sterilovaných okurek, 1 lžíce plnotučné hořčice (20 g), 1 lžíce majonézy (20 g), 150 g bílého selského jogurtu, 2 lžičky soli, špetka pepře.


Brambory umyjeme a uvaříme i se slupkou v osolené vodě do změknutí. Trvá to cca 30 minut. Dáváme si pozor na typ brambor. Použijeme salátové – varný typ A. Ostatní by se mohly rozpadat. Po uvaření necháme brambory zcela vychladnout. V zimě to urychlíme, když je dáme na balkón. Souběžně uvaříme i vejce natvrdo, 8 minut od bodu varu. Necháme je vychladnout a oloupeme. Mražený hrášek necháme rozmrazit. Mrkev uvaříme doměkka, což trvá 20 až 30 minut, a nakrájíme na drobné kostičky. Nadrobno nakrájíme také sterilované okurky. Pokud máme rádi v salátu cibuli, můžete ji do salátu přidat.

Až jsou brambory úplně studené, oloupeme je pomocí vidličky a nože. Pozor, vychladnutí je důležité pro udržení tvaru brambor. Připravíme si dostatečně velkou mísu a protlačíme do ní brambory a vejce přes kráječ nebo sítko na brambory. Pokud ho nemáme, musíte vše ručně nakrájet na kostičky.

Přidáme mrkev, hrášek, okurky, hořčici, majonézu a polovinu jogurtu. Osolíme, opepříme a vše najednou opatrně promícháme. Míchání se snažíme minimalizovat. Podle konzistence přidáme zbytek jogurtu. Pokud budete chtít salát „řidší“, přidáme ještě více jogurtu, případně majonézy. Pokud chceme minimalizovat kalorie, vynecháme majonézu úplně.

Nakonec dosolíme a případně dopepříme dle chuti. Sůl přidáváme postupně, ať salát nepřesolíme. Pokud by byl salát málo kyselý, můžeme přilít trošku vody z okurek nebo octa. Salát necháme uležet v lednici nebo na balkóně do druhého dne. Druhý den ho ochutnáme a případně ještě přisolíme. Před servírováním můžeme ozdobit cherry rajčaty. Podáváme k fitness řízku nebo rybě.Tip: Vybírejte recepty kliknutím na
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky