Kuře na paprice - CSN menu

Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

Kuře na paprice

Drůbež

Porce kuřete dušeného na světlém cibulovém základě s paprikou. Kuřecí maso je měkké, má typickou vůni a chuť s příchutí papriky. Omáčka připravená zahuštěním základu je jemná, hustší, světle načervenalá, má chuť po paprice a je zjemněná mlékem.

10 porcí
Hmotnosti v gramech.


Kuře očištěné 1500, Sůl 30, Cibule 200, Margarín (nebo máslo) 150, Paprika mletá 15, Voda pitná 900, Mouka hladká 100, Mléko konzumní 300.


Kuřata očistíme, opláchneme, rozsekáme na jednotlivé porce, nařízneme v kloubech a osolíme.

Očištěnou, jemně nakrájenou cibulí osmažíme do růžova na polovině dávky tuku, přidáme papriku, mírně ji osmahneme, základ zalijeme částí vody a uvedeme do varu.

Do vařícího základu vložíme porce kuřat, přikryjeme je poklicí a dusíme téměř do měkka. Téměř měkká kuřata ze základu vyjmeme.

Základ od dušení kuřat zahustíme světlou zásmažkou, připravenou z druhé poloviny dávky tuku a z mouky, rozředíme vodou a za občasného prošlehání zvolna vaříme nejméně ½ hodiny. Ke konci varu omáčku zjemníme mlékem, znovu krátce povaříme, podle potřeby přisolíme, procedíme hustým cedníkem na kuřata a společně znovu krátce podusíme.


Vhodné přílohy:

Různě upravená rýže, těstoviny, různě upravené brambory (není uvedeno, ale samozřejmě i knedlíky).
Světlá máslová jíška

1-2 lžíce másla, 1 lžíce hladké mouky


Máslo rozpustíme na pánvičce. Přisypeme hladkou mouku, kterou necháme, za stálého míchání, v rozpáleném tuku jen zpěnit. Pánvičku sundáme ze zdroje tepla a jíšku použijeme dle příslušných receptur.

Doporučení:
Přidáme-li do jíšky smetanu nebo mléko, vyrobíme si tzv. bešamel. Jíšku ředíme studenou polévkou, vývarem z kostí nebo vodou! Přiléváme po částech a stále mícháme, aby se neudělaly žmolky. Pro docílení hladké a jemné chuti vaříme jíšku 30 minut.

Poznámka:
Pokud na másle jemně orestujeme nadrobno nakrájenou cibuli, tu pak zasypeme moukou, zamícháme a odstavíme, získáme tak světlou cibulovou máslovou jíšku.Tip: Vybírejte recepty kliknutím na
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky